یخ خشک

یخ خشک

اغلب به عنوان عاملی جهت جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی در سفر به کار میرود اگر سفری در پیش دارید می‌توانید مواد غذایی خود را همراه با یخ خشک بسته بندی کرده و اطمینان داشته باشید که مواد غذایی شما تازه خواهد ماند و مدت زمان ماندگاری آن افزایش خواهد یافت . پیشنهاد می شود تعدادی یخ خشک تهیه کرده و در منزل نگهداری کنید تا در مواقع لزوم از آن استفاده نمایید. به یاد داشته باشید حتماً قبل از دست زدن به این ماده دستکش داشته باشید، زیرا بسیار بسیار سرد است و باعث سوختگی های شدید در تماس با پوست می شود.

طریقه نگهداری یخ خشک :

جهت نگهداری مواد غذایی در یک جعبه با دوام یا در ظروف نگهدارنده، ابتدا ماده غذایی خود را در پلاستیک پیچیده و یخ را کنار آن قرار دهید و با یک فوم زخیم آنها را بسته بندی کنید. اگر بسته سوراخ یا پاره شود، دی اکسیدکربن آزاد می‌کند که برای سلامتی مضر است. بنابراین حتما از سالم بودن بسته بندی و همچنین جعبه ای که مواد غذایی را در آن قرار می دهید اطمینان حاصل کنید. همچنین می توانید ظرف نگهدارنده خود را با لایه ای از فوم بپوشانید تا از نفوذ گرما جلوگیری کند.

دمای یخ خشک :

دمای آن منفی ۷۸ درجه سانتیگراد است و هر کیلوگرم آن ۵۷۳ کیلو ژول گرما جذب می کند و با گرفتن حرارت، مستقیما به گاز تبدیل می‌شود. چنانچه با کیفیت باشد و میزان دی اکسید کربن آن به اندازه نوشابه های گازدار باشد، می توان از آن برای خنک کردن نوشیدنی هم استفاده کرد.