قانون 5 ثانیه

قانون 5 ثانیه : بهانه ای برای خوراکی هایی که روی زمین افتاده اند

یکی از قانون هایی که معلوم نیست از کجا آمده و تقریبا همه کورکورانه پیروی می کنند ، قانون 5 ثانیه است. طبق این قانون ، هرچیزی که روی زمین افتاد ، اگر قبل از 5 ثانیه بردارید ، کثیف نشده و می توانید با خیال راحت نوش جان کنید !

این موضوع آنقدر جدی گرفته شده است که در سال 2003 در دانشگاه ایلینویز تحقیقی در این رابطه انجام گرفت، طبق این تحقیق ، امروزه 70 درصد زنان و 65 درصد مردان آگاهانه یا ناآگاهانه از این قانون استفاده می کنند . این قانون در مورد شکلات و شیرینی جات بیشتر مورد استفاده است. یعنی وقتی میوه یا سبزی روی زمین می افتد ، مستقیم داخل سطل زباله انداخته شده ولی در مورد شکلاتها باور بر این است که ، ( این که قابل خوردنه ، پس می خورم ! )

همچنین در همان تحقیق که انجام شد ، هربار که خوراکی ای روی زمین می افتد ، حتی در کمتر از 5 ثانیه ، از طرف باکتری ها و میکروبها مورد حمله قرر می گیرد.

در سال 2006 ، تحقیق دیگری انجام شد که در آن ، آزمایشی در مورد اینکه آیا باکتری سالمونلا به ماکارونی یا سوسیس هایی که روی فرش ، پارکت و سرامیک می افتد ، می چسبند یا نه ؟ جواب ، باکتری سالمونلا به مدت 4 هفته روی زمین و مکان های خشک زنده می ماند و به محض افتادن ماده ی غذایی روی زمین ، به آن می چسبد ، نمیگه  ” بذار 5 ثانیه صبر کنم بعد ” 🙂

در آخر در آزمایشی که در کانال دیسکاوری انجام شد ، در تعداد باکتری هایی که بین 2 ثانیه تا 6 ثانیه به غذا ها منتقل می شوند ، فرق چندانی وجود ندارد. یعنی مواد غذایی ای که روی زمین می افتند ، کمتر از 5 ثانیه هم باشد ، باکتری ها روی غذا چسبیده و وارد معده می شند . بهتره دور بیندازید.

نوشته شده توسط نسیم فرضعلی پور