کندر و خواص آن

کندر

درواقع صمغ درختی به همین نام است که مزه ای تلخ دارد و به صورت خوراکی ، موضعی و بخور مصرف می شود.دارای طبع گرم و خشک می باشد.جدیدا محققان به این نتیجه رسیده اند که مصرف آن به طور منظم ، موجب تقویت حافظه شده و از آلزایمر جلوگیری می کند.برای نتیجه گیری بهتر ، کندر را به همراه عسل و مویز ، صبح ناشتا میل نمایید.بخور آن نیز از خونریزی بینی جلوگیری می کند.

افرادی که به آداب و رسوم سنتی اعتقاد دارند ، معمولا کندر را همانند اسپند دود می کنند و بر این باورند که دود آن دفع کننده سموم بوده و انرژی های بد را از اطراف منزل دور می کند.

فواید کندر :

شبها قبل از خواب ، چند عدد بجویید و بخوابید ، بعد از مدتی ، شاهد آب شدن چربی های شکم می شوید.

جویدن این گیاه همچنین به تقویت و استحکام لثه ها و سفید شدن دندان ها کمک می کند.برای دستگاه گوارش هم بسیار مفید است و باعث هضم غذا و پاکسازی دستگاه گوارش می شود.

به درمان آرتروز کمک می کند و از ساییدگی مفاصل جلوگیری می کند، از دیر باز برای کاهش التهاب مفاصل استفاده می شد ، افرادی که مشکل درد مفاصل و حرکتی داشتند، به وفور مصرف می کردند.

سالها از این گیاه برای درمان اختلالات تنفسی نیز استفاده شده است ، تحقیقات نشان می دهند که بخور کندر به درمان آسم تا حدی کمک می کند.

در یک تحقیق که در سال 2014 انجام گرفت ، افراد دارای دیابت نوع 2 ، روزانه 400 میلی گرم مکمل حاوی کندر داده شد ، بعد از 12 هفته ، افرادی که از مکمل ها استفاده کرده بودند ، کاهش چشمگیری در میزان سطح قندخونشان اتفاق افتاده بود.

چنانچه می خواهید از مکمل های کندر استفاده کنید ، دقت داشته باشید که درصد موجود بیشتر از 37% باشد، هرچه درصد بالاتر باشد ، مکمل خالص تر و تأثیرگذار تر خواهد بود.