عسل ، خوشمزه ی شفابخش

  عسل

  در یک کلونی که متشکل از زنبورهای عسل است ، یک زنبور مادر ، ده ها هزار زنبور کارگز و صدها زنبور نر موجود می باشد. تمام فعالیتهای زنبورها داخل کندو انجام می گیرد .زنبورها برای یکبار پر کردن چینه دانشان ، 1500 بار و برای تولید 1 گرم عسل ، تقریبا 180 هزار بار به گل ها سر می زنند.

  برای هر 1 کیلوگرم عسلی که در فروشگاهها موجود می باشد ، زنبورها باید 8 کیلوگرم عسل تولید کنند و این یعنی کل دور کره زمین را 6 دور کامل بچرخند ! در حین عملیات رفت و آمد زنبورها به چرخه طبیعت نیز کمک زیادی می کنند ، چون باعث گرده افشانی گل ها می شوند.

  فواید بی شمار این ماده پر خاصیت بر کسی پوشیده نیست ، برای اطمینان از صحت این مطلب کافی است تا به رژیم غذایی روزانه تان عسل اضافه کنید تا در مدت کوتاهی شاهد تغییرات چشمگیر پوست و مو و کل بدنتان باشید.

  فواید عسل :

  1. شفاف و تمیز شدن پوست صورت. عسل خاصیت آنتی باکتریالی دارد و به همین علت در زیبایی پوست بسیار موثر است.
  2. به کاهش وزن کمک می کند ، درست است که کسانیکه رژیم می گیرند دارند باید از مصرف قند و شکر پرهیز کنند ، ولی اضافه کردن عسل به رژیم غذایی باعث تسریع متابولیسم شده و به کاهش وزن کمک می کند.
  3. متعادل ساختن سطح کلسترول خون.
  4. بهبود سلامت قلب ، آنتی اکسیدانهای موجود در عسل ، مانع گرفتگی رگها شده و درنتیجه از احتمال ابتلا به سکته قلبی جلوگیری می کند.
  5. تقویت حافظه،  در مقابل استرس مقابله کرده و بخاطر وجود آنتی اکسیدان ، باعث کاهش عوارش استرس در بدن شده و حتی به تقویت حافظه کمک می کند ، به علاوه  حاوی کلسیم می باشد که از طریق مغز جذب شده و در بهبود عملکرد مغز موثر است.
  6. داشتن خوابی آرام ، باعث افزایش میزان انسولین در خون شده درنتیجه به داشتن خوابی آرام کمک می کند. خون سراتونین تولید کرده و بدن آن را به ملاتونین تبدیل می کند، این هورمون مسئول به خواب رفتن انسانها می باشد ، پس در بهبود کیفیت خواب افراد نیز موثر است.
  7. یک ضدعفونی کننده قوی است و در التیام زخم معده بسیار موثر است. برای تأثیرگذاری بیشتر ، یک قاشق چایخوری عسل را به صورت ناشتا می کنید.
  8. در تسکین اعصاب خیلی کارآمد و موثر می باشد.
  9. از دیرباز به عنوان ملین طبیعی و بی ضرر شناخته شده است.
  منبع
  © کپی رایت - شرکت صنعتی داداش برادر (شونیز)