سنگ آمیتیست

یکی از سنگهایی که به طور طبیعی در طبیعت وجود دارند، سنگ های آمیتیست هستند، ویژگی ها و خواص این سنگ بسیار مورد توجه می باشد، فقط دقت داشته باشید که جهت بهره مندی از فواید این سنگ، باید نوع اصل آن را تهیه کنید.

این سنگ به دلیل دارا بودن آهن و همچنین انرژی زیاد، صدها سال است که مورد مصرف می باشد. از بین سایر سنگ ها، آمیتیست همیشه جایگاهی جدا داشته، چه از لحاظ رنگ و چه انرژی بسیار زیادی که به محیط پخش می کند.

آمیتیست در طیف رنگ بنفش قرار دارد و دلیل آن بخاطر وجود آهن است. این سنگ ترکیبی از سیلیسیوم در اکسید می باشد. رنگ بعضی از انواع آمیتیست ها فقط زیر اشعه ی ایکس قابل تشخیص بوده و برخی نیز فقط زیر نور آفتاب تشخیص داده می شوند. دلیل تفاوت رنگ سنگ ها، املاحی است که در زمان شکل گیری آن ها در محیط وجود داشته اند.

ویژگی ها و خواص 

این سنگ، بیشتر از هر جای دیگری در آمریکا موجود می باشد. براق بودن آن باعث شده تا در ساخت جواهرات بسیار مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از موضوعاتی که در مورد این سنگ همواره مورد کنجکاوی بوده، خاصیت آن برای سلامتی است. درست مثل سنگ عقیق، آمیتیست هم از لحاظ فیزیکی و هم معنوی فواید زیادی دارد، تا جایی که افرادی که از عصبانیت شدید رنج میبرند، با داشتن اسن سنگ در مدتی کوتاه، از رفع شدن این حس اظهار رضایت زیادی می کنند.

یکی دیگر از خاصیت های آمیتیست، زدودن انرژی های منفی از محیط اطراف می باشد. پس دو خاصیتی که این روزها زیاد گریبان گیر انسان ها شده است.

سنگ آمیتیست را چگونه تمیز کنیم؟

ممکن است که با گذشت زمان و در معرض رطوبت قرار گرفتن این سنگ، سطح آن کدر و کثیف شده باشد، کافی است تا 7-10 دقیقه درون آب ولرم قرار بدید، خواهید دید که مثل روز اول شده است، زیرا آب خالص خاصیت پاک کنندگی قوی ای دارد، پس نیازی به افزودن ماده ی اضافی جهت رفع کدورت از سطح سنگ نمی باشد.