سرکه ی سیب باعث لاغری می شود؟

سرکه سیب باعث لاغری می شود؟ از دیرباز مورد استفاده های گوناگون قرار می گرفت ، ولی امروزه بخاطر تأثیر در لاغری و کاهش وزن بیش از پیش پراهمیت تر شده است.کمک به هضم غذا ، کاهش تب ، بهبود جریان خون ، زیبایی پوست از جمله فواید این ماده می باشند. مهم ترین و تأثیرگذار ترین خاصیت این سرکه، سوزاندن چربی می باشد.

خب آیا واقعا سرکه ی سیب در کاهش وزن تأثیر گذار است؟ چگونه باید مصرف کنیم؟

این سرکه، محصولی طبیعی است که از تخمیر آب سیب به دست می آید.یکی از ویژگی های سرکه ی سیب ، سیر نگه داشتن طولانی مدت در صورت نوشیدن ناشتا می باشد.این حالت سیر بودن نیز از افت قندخون و نیاز به خوردن هله هوله جلوگیری می کند.

از طرق دیگر خاصیت اسیدی سرکه ی سیب مانع از تجمع چربی در بدن می شود. به خصوص اگر به حالت ناشتا نوشیده شود ، بیشتر چربی سوزی کرده ، متابولیسم را افزایش داده و به دفع مواد سمی بدن کمک می کند. تا جایی که در مصر باستان سرکه ی سیب به عنوان منبعی جهت لاغری مرد استفاده قرار می گرفت ، امروزه در ژاپن طبق مطالعاتی که انجام گرفته است ، کسانی که به طور مستمر از سرکه ی سیب استفاده می کنند ، در مقایسه با کسانی که استفاده نمی کنند ، بیشتر وزن کم کرده اند ، در این آزمایش 3 گروه مورد بررسی قرار گرفتند ، به گروه اول روزی 1 قاشق ، گروه دوم روزی 2 قاشق و گروه سوم آب خالص داده شد ، بعد از 12 هفته گروهی که بیشترین گروهی که بیشترین کاهش وزن را داشت ، گروه دوم بود.

البته که امکان ندارد بدون تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی ، تنها با نوشیدن سرکه ی سیب بتوانید وزن کم کنید.

به منظور کاهش ورن با سرکه ی سیب چه کاری انجام بدیم؟

هرچقدر هم که سرکه ی سیب ماده ی طبیعی است ، ولی به دلیل خاصیت اسیدی که دارد ، به خصوص کسانی که مشکلات مربوط به معده دارند ، قبل از شروع به مصرف مداوم سرکه ی سیب حتما با پزشک مشورت نمایید.

روش آماده سازی سرکه ی سیب و عسل 

1 قاشق مرباخوری سرکه ی سیب

1 قاشق مرباخوری عسل

1 لیوان آب ولرم

طرز آماده سازی 

تمام مواد را داخل آب بریزید ، تا زمانی که عسل کامل حل شود ، خوب هم بزنید.این مخلوط را هرروز صبح نیم ساعت قبل از صبحانه با معده ی خالی بنوشید.چنانچه مایل باشید ، می توانید قبل از وعده های غذایی نیز 1 لیوان بنوشید ، به شرطی که در طول روز بیشتر از 3 لیوان نباشد.

توسط نسیم فرضعلی پور