پاستیل

شکل، طعم و بافت عجیب و شگفت آور از ویژگی های خوردنی پرطرفداری به اسم پاستیل است ، شاید در نگاه اول به نظر برسد که بخاطر رنگ و شکل جذاب این ماده خوراکی، صرفا برای کودکان ساخته شده بود، در حالیکه بزرگترها هم عاشق این شیرینی خوشمزه هستند.

تاریخچه مختصری از پاستیل :

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین نوع پاستیل ها ، پاستیل های خرسی شکل هاریبو بودند .اگر چای کیسه ای را با یک برند و قهوه فوری را با یک برند خاص دیگر شناخته باشید، قطعا پاستیل را با نام هاریبو می شناسید. پاستیل نخستین بار در سال 1920 در آلمان توسط شخصی به نام هانس ریگل  (Hans Reigel ) تحت نام ( GUMMIBAR)  ساخته شد که امروزه با نام HARIBO  شهرت یافته است.

ماده اولیه ساخت پاستیل چیت؟

ژلاتین ماده اولیه ساخت پاستیل است که از جوشاندن پوست و استخوان گاو و گوسفند بدست می آید و دارای سه نوع اسیدآمینه ( واحد تشکیل دهنده پروتئین) می باشد و به همین دلیل است که برای مفصل سازی و استحکام ناخن ها و موها از پودر یا ورقه های ژلاتینی استفاده می شود .پس زمانی که ماده اولیه ساخت یک محصول ، چنین پرخاصیت باشد،قطعا خود محصول نیز مفید واقع می شود.

انواع پاستیل :

پاستیل ها در ابتدا برای کودکان ساخته شده بودند ولی آنچنان در بین تمام افراد محبوبیت یافت که به عنوان صنعتی برای رقابت تبدیل شد. امروزه پاستیل ها در انواع و طرح های مختلف ساخته می شوند، پاستیل های نوشابه ای، غول پیکر، کرمی شکل ، ترش، ساندویچی و انواع جذاب دیگر.در صورتیکه از رنگهای خوراکی و مجاز در ساخت پاستیل استفاه شود، برای کودکان و بزرگسالان مفید خواهد بود.