خواص شوید

  خواص شوید

  طعم وعطر تند شوید، باعث محبوبیت روز افزون آن در بین سالادها، غذاهای حاوی ماهی و گوشت شده است.

  خواص شوید

  خاصیت ضدنفخ، خنک کنندگی و کمک به سیستم گوارشی برای هضم سریعتر غذا، همچنین کمک به استخوان سازی در بدن از فواید این گیاه پر خاصیت می باشد.

  درکنار مفید بودن برای سیستم گوارشی و کمک به هضم غذا، جلوگیری از استفراغ، سکسکه و باد کردن شکم هم بسیار مفید است .برای این کار تخم شوید را با یک قاشق عسل مخلوط کرده و کمی آب اضافه می کنیم و بعد به حالت شربت می نوشیم، این نوشیدنی از داشتن حالت تهوع و استفراغ دربیماران جلوگیری می کند.

  در صورتیکه تخم شوید را دم کرده و میل کنید، از سوزش معده، دردهای شکمی و ناتوانی دفع ادرار خلاص می شوید.

  جویدن یک قاشق تخم شوید، باعث از بین رفتن بوی دهان می شود.

  شوید منبع عالی کلسیم است، میزان کلسیم شوید 2 برابر کلسیم موجود در شیر گار می باشد. 1 لیوان شیر گاو حدود 120 میلی گرم کلسیم دارد در حالیکه در 100 گرم شوید، این میزان به 230 میلی گرم می رسد. درست است که جایگزین شیر نمی شود، ولی برای افرادی که شیر نمی خورند، می تواند منبع تأمین کلسیم مورد نیاز روزانه شان باشد.

  از جمله خواص شوید می توان جلوگیری از پوکی استخوان ( استئوپروز ) به دلیل داشتن منیزیم و پتاسیم، در سلامت استخوان ها بسیار مفید است، اشاره کرد.

  برای کاهش وزن به چه طریقی شوید مصرف کنیم؟

  15 دقیقه قبل از وعده های غذایی، 1 قاشق غذاخوری شوید خرد شده بخورید ، از پای سفره سریعتر بر می خیزید . 10 دقیقه بعد از خوردن شوید ، احساس سیری به شما دست خواهد داد . چنانچه نمی خوایهد ساده میل کنید ، می توانید همراه سالاد و یا ماست بخورید.

  از آنجاییکه شوید منبع غنی ویتامین C است، یک کاسه خیار ماست به همراه شوید خرد شده، یک وعده کامل غذایی محسوب می باشد که باعث ایجاد احساس سیری به مدت طولانی تر می شود ، تنها کاری که برای کاهش وزن به کمک شوید باید انجام دهید، خوردن 1 قاشق پر شوید خرد شده، 10 دقیقه قبل ازغذا می باشد.

  برای کاهش وزن به چه طریقی شوید مصرف کنیم؟

  15 دقیقه قبل از وعده های غذایی ، 1 قاشق غذاخوری شوید خرد شده بخورید، از پای سفره سریعتر بر می خیزید . 10 دقیقه بعد از خوزدن شوید، احساس سیری به شما دست خواهد داد .چنانچه نمی خوایهد ساده میل کنید، می توانید همراه سالاد و یا ماست بخورید.

  از آنجاییکه شوید منبع غنی ویتامین C است، یک کاسه خیارماست به همراه شوید خرد شده ، یک وعده کامل غذایی محسوب می باشد که باعث ایجاد احساس سیری به مدت طولانی تر می شود ، تنها کاری که برای کاهش وزن به کمک شوید باید انجام دهید ، خوردن 1 قاشق پر شوید خرد شده ، 10 دقیقه قبل ازغذا می باشد.

  طرز دم کردن چای شوید برای باز کردن مجاری تنفسی 

  2 قاشق چایخوری تخم شوید پدر و له شده را داخل قوری پر از آب در حال جوش بریزید ، 2-3 دقیقه بگذارید بجوشد، سپس 8 دقیقه صبر کنید تا دم کند، بجز افرادی که دارای فشار خون هستند، بقیه افراد می توانند روزی 2 فنجان چای بخورند.

  منبع غنی آنتی اکسیدان بوده و قند خون را کاهش می دهد. از آنجاییکه شوید دارای ویتامین C  می باشد، می توان در مقابل رادیکالهای آزاد مبارزه کرده و از تخریب سلول ها توسط این رادیکالها محافظت کند، بدنی که از سموم و رادیکالهای آزاد خالی باشد ، سریعتر کاهش وزن می دهد.

  روغنی به نام eugenol( اوژنول ) در شوید موجود می باشد، سالهاست از این روغن برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود.

  بر طبق تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است، شوید باعث کاهش میزان قند خون می شود و زمانی که سطح انسولین خون در حد متعادل باشد، احساس گرسنگی شدیدکاهش یافته و حالت سیری ایجاد شده و به کاهش وزن کمک می کند.

  © کپی رایت - شرکت صنعتی داداش برادر (شونیز)