جدا کردن کیک از قالب مثل آب خوردن

فوت و فن هایی برای جلوگیری از چسبیدن کیک به قالب

معمولا در جمع های دوستانه یکی از بایدهای دورهمی ، کیک های خانگی است. شما هم جزء گروهی هستید که دوست دارید ته ظرف کیک را قاشق قاشق بخورید؟ خب اگر چنین است ، فوری وارد آشپزخانه شده و یک کیک خوشمزه درست کنید ، همه چیز رو به راهه و کیک در حال پخت داخل فر است. شاید بدترین اتفاق در مورد کیک ، پف نکردن و جدا نشدن از قالب می باشد.

خب چنتا راهکار ساده برایجدا کردن کیک از قالب :

1.اولین قدم ، انتخاب ظرفی است که می خواهید کیک داخل بپزد.

2.تمام قالب های کیک به جز ظروف سیلیکون را باید حتما با روغن چرب کنید.بهترین گزینه چرب کردن به کره است ، بعد سطح قالب را با ارد بپوشانید ، نکته ای که باید توجه کنید ،اینکه آرد های اضافی را بیرون بریزید.

جدا کردن کیک از قالب

3.اگر می خواهید کاملا مطمئن شوید ، داخل قالب ها کاغذ مخصوص پخت کیک را قرار دهید ، به این ترتیب احتمال چسبیدن مواد به قالب به کمترین حد ممکن می رسد.

جدا کردن کیک از قالب

اگر باز هم کیک از قالب جدا نشد چه کاری انجام بدیم؟

کیک خوشگل و خوشمزه ای که با شوق پخته اید ، از ظرف جدا نشد ، هیچ مشکلی ندارد ، البته که چاره دارد، زمانی که کیک داخل فر پخت ، از فر خارج کرده و روی ظرفی برگردانید ، قسمت پشت قالب را با پارچه ای مرطوب بپوشانید ، این کار مانع از چسبیدن کیک به دیواره های قالب می شود.

روش دیگر این که ، قالب کیک را داخل ظرف پر از آب قرار دهید ، تنها نکته ای که باید دقت کنید ، این که مواظب باشید آب وارد محیط کیک نشود . چند دقیقه ای صبر کرده و بعد کیک را جدا کنید.اگر هیچ کدام از  این موارد نتیجه نداد ، پس مشکل از قالب کیک شماست ، عوض کنید.

توسط نسیم فرضعلی پور