آرد جو دوسر

جو دوسر هم به اندازه ی گندم مصرف طولانی مدت دارد. در سال های اخیر، اهمیت این ماده ی غذایی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.خب آرد جودوسر چیست؟چه فوایدی دارد؟طرز تهیه ی این آرد خانگی به چه شکلی است؟

آرد جو دوسر چیست؟ و چگونه در خانه می توان تهیه کرد؟

همان طور که از اسمش پیداست، از جو دوسر تهیه می شود که در طی چندین مرحله پودر شدن ایجاد می شود. آرد جو دوسر، به اندازه ی خود جودوسر قدمت استفاده ندارد ولی در سال های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. تهیه کردن آرد این ماده در خانه، بسیار راحت است. یکی از ویژگی های آرد جودوسر، بیات نشدن طولانی مدت آن نسبت به سایر آردها است.

همچنین بسیار سیر کننده می باشد. رنگ این آرد بیشتر به زرد کمرنگ متمایل است.بریم سراغ مراحل ایجاد آرد جودوسر در خانه:

چگونه آرد خانگی تهیه کنیم؟

جو دوسری که برای تهیه ی آرد مورد استفاده قرار می دهید، باید تازه و ترد باشد. جوها را داخل مخلوط کن ریخته و تا زمانی که کاملا پودرشود، مخلوط نمایید. بعد دوبارالک کرده ، آرد جو آماده مصرف است.

از این آرد برای هر دستور پختی می توانید استفاده نمایید، کافی است تا داخل شیشه ی دردار محافظت نمایید.

آرد جو دوسر را چگونه مصرف نماییم؟

از این آرد به خصوص زمانی که رژیم غذایی دارید، می توانید در پخت کیک و شیرینی، پودینگ، درسرهای شیری استفاده نمایید.همچنین برای تهیه ی خمیر پیتزا ایده ی خوبی است.

همان طور از این آرد به جای آرد معمولی در پخت و پز می توانید استفاده نمایید، به جای آرد سوخاری در سرخ کردن، میگو، ماهی، قارچ و… هم با خیال راحت مورد استفاده قرار بدید.

فواید آرد جو دوسر

*به سبب دارا بودن شاخص گلیسمی پایین( مقیاسی که تعداد کربوهیدرات ها را در مواد غذایی از صفر تا صد نشان می دهد)، باعث حفظ تعادل میزان قند خون می شود.

*با ایجاد حس سیری مانع از خوردن میان وعده های مضر می شود.

*داخل آرد، به مقدار زیادی فیبر موجود است ، به همین سبب باعث تقویت عملکرد سیستم گوارشی می شود.

*انرژی زا است.

منبع