روغن آرگان

  روغن آرگان که طلای مایع هم نامیده می شود ، از هسته میوه درخت آرگان استخراج شده که بومی کشور مراکش می باشد.از لحاظ دارا بودن اسیدهای چرب و ویتامین E  غنی بوده و فواید بی شمار آن برای پوست و مو باعث محبوبیت بیشتر این روغن شده است.

  فواید روغن آرگان :

  مرطوب کنندگی. رایج ترین مصرف روغن آرگان،  بخاطر خاصیت مرطوب کنندگی آن می باشد که از این طریق باعث آبرسانی پوست می شود.بخاطر دارا بودن ویتامین E و اسیدهای چرب به مقدار فراوان ، ایده آل ترین محصول برای حفظ طراوت و شادابی پوست می باشد ، به راحتی جذب می شود و خاصیت روغنی ندارد . برای استفاده در تمام بدن حتی صورت و گردن نیز مناسب است. کافی است چند قطره از روغن را روی پوست بچکانید و با حرکات دایره وار پوست را ماساژ دهید.

  نرم کننده موها  :

  ثابت شده است که روغن آرگان باعث نرم و براق شدن موها می شود ، ایده آل ترین گزینه نرم کننده ی موها بوده و باعث رفع موخره شده و حالت وز بودن را از بین می برد.

  ضد پیری :

  علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی ، شفافیت خاصی به پوست می دهد ، در نتیجه پوست جوانتر مانده و چین و چروک دیرتر روی پوست ظاهر می شود. همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی روغن آرگان مانع از بروز لک و چروک پوست می باشد. بیشترین زمان تأثیر گذاری روغن آرگان ، شبها قبل از خواب است ، چند قطره از روغن را روی صورت و دست و گردن خود بچکانید و خوب ماساژ دهید.

  نرم کننده پوست های خشک :

  افرادی که از خشکی پوست شکایت دارند ، مثل اگزما که باعث خارش ، پوسته پوسته شدن و التهاب پوست می شود ، می توانند از فواید فوق العاده روغن آرگان بهره مند شوند. ویتامین E  و اسیدهای چرب منابع عالی برای ترمیم پوستهای آسیب دیده بوده و از خشکی های آتی پوست جلوگیری می کند.

  آکنه :

  در حالیکه بسیاری از روغن ها و مرطوب کننده ها باعث تشدید آکنه می شوند ، روغن آرگان باعث بهبود جای جوش ها و کم شدن التهابات ناشی از جوش ها می شود. آکنه اغلب در نتیجه چربی پوست به وجود می اید. از انجایی که روغن آرگان چرب نیست ، به متعادل کردن پوست از طریق رطوبت رسانی طبیعی کمک می کند.

  بعد از تمیز کردن پوست چند قطره روغن آرگان روی التهابات پوستی بریزید و خوب ماساژ دهید ، چنانچه این کار را دوبار در روز انجام دهید ، آکنه های متوسط را از روی پوست تمیزکرده و چربی پوست را متعادل می کند.

  درمان ترک پا ، دست و ناخن :

  روغن ارگان گزینه مناسبی برای درمان ناخن های شکننده ، دست های خشک و پاهای ترک خورده می باشد. همچنین باعث محکم شدن ناخن ها و نرم و مرطوب شدن پوست دست ها و پاها  می شود.

  همه این فواید داخل یک شیشه است ، امتحان کنید و شاهد خواص بی نظیر این روغن باشید.
  © کپی رایت - شرکت صنعتی داداش برادر (شونیز)