جینسینگ

  چنانچه این گیاه را بشناسید، بیشتر مورد استفاده قرار خواهید داد . جیسنگ هم درست مثل کینوآ و دانه های چیا در سال های اخیر، بسیار پرطرفدار شده است . عده ای برای لاغری، عده ای برای شادابی و سرزندگی و خیلی فواید دیگر…

  آیا واقعیت دارد؟ جینسینگ چیست و چه فوایدی دارد؟

  از حدود 5000 سال قبل، در ژاپن و چین، به عنوان ماده درمانی مورد استفاده قرار می گرفت. جینسینگ هایی که از آمریکا و آسیا وارد می شوند، نسبت به سایر انواع، پرخاصیت تر می باشد، در حالیکه جینسینگ هایی که از سیبری وارد می شوند ، بنابه گفته متخصصان طب سنتی، به هیچ عنوان جزو این خانواده نبوده و در عین حال برای سلامتی مضر هم می باشد. این گیاه را با نام های گیاه جوانی یا نوش دارو نیز می شاسند.

  خواص جینسینگ 
  1. به سبب دارا بودن خاصیت آنتی اکسیدانی ، سیستم گوارشی را تقویت کرده و در مقابل بیماری ها از بدن محافظت می کند.
  2. موجب تقویت حافظه و افزایش تمرکز می شود.
  3. در صورتیکه به طور مرتب مورد استفاده قرار گیرد. موجب کاهش کلسترول بد یا LDL می باشد.
  4. همچنین موجب حفظ میزان فشار خون در حد نرمال می شود.
  5. به سبب وجود مواد مفید موجود در جینسینگ ، از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری کرده و ضربان قلب را منظم می کند.
  6. خاصیت قوی آنتی اکسیدانی جینسینگ، بدن را نه تنها در برابر سرماخوردگی و آنفلوانزا محافظت می کند ، بلکه از تکثیر بیشتر سلول های سرطانی در یک نقطه از بدن جلوگیری می کند.
  7. در افرادی که احساس خستگی و ضعف می کنند ، باعث تحریک اعصاب شده و در رفع خستگی مؤثر می باشد.
  8. مطالعات زیادی نشان می دهند که جینسینگ موجب کاهش قندخون شده و به درمان دیابت کمک می کند. مصرف جینسینگ همچنین موجب تولید هورمون انسولین در بدن شده و در نتیجه موجب حفظ تعادل قند خون در بدن می شود. از جمله خواص جینسینگ می باشند.
  سایر خواص مفید جینسینگ 

  رفع استرس و اضطراب

  کاهش سر درد

  بهبود عملکرد قلب

  پیشگیری از افسردگی

  کاهش میزان و شدت سرماخوردگی در فصول سرد سال

  جینسینگ را قبل از غذا یا همراه غذا میل کنید.

  © کپی رایت - شرکت صنعتی داداش برادر (شونیز)