بستنی عجیب ذغالی

  بستنی زغالی 

  بستنی زغالی 

  همان بستنی معمولی است با این تفاوت که دارای زغال فعال شده می باشد.سابقه تولید بستنی زغالی به زمان طولانی بر نمی گردد. اولین تولید کننده بستنی زغالی ، Morgenstern’s Finest icecream  واقع در شهر نیویورک می باشد. در واقع ساخت بستنی زغالی تا حدودی تصادفی شد، هدف اصلی تولید بستنی مشکی رنگ و حاوی زغال نبوده، بلکه تولید نوعی بستنی بود که بیشتر طعم نارگیل بدهد! در سال 2016 این شرکت بستنی سازی، نوعی ماده ی جذاب و جدیدی به نام خاکستر نارگیل عرضه کرد. چرا خاکستر نارگیل نامیده شد ؟ به گفته تولید کننده، نیک مورگان، پوسته نیمسوز و فراوری شده ی نارگیل، دلیل نام گذاری خاکستر نارگیل بوده است. این خاکستر در واقع شکلی از زغال فعال شده می باشد و به همین دلیل محصول نهایی دارای رنگی تیره ، طعمی برنده و تیز و بافتی غلیظ داشته باشد.

  چطور سیاه ؟

  در واقع بستنی زغالی، کاملا سیاه می باشد، در حالیکه مواد سازنده آن رنگهای ملایمی دارند،  ورقه های نارگیل، کره نارگیل و شیر نارگیل .

  فواید بستنی زغالی 

  وقتی در مورد بستنی زغالی فکر می کنید، شاید سالم بودن آن آخرین چیزی باشد که به فکرتان خطور کند، در حالیکه مواد تشکیل این بستنی بسیار مقوی بوده و به این ترتیب از لیست مواد مضر خارج می شود.

  زغال فعال شده 

  سم زدای قوی است که اغلب در بیمارستان ها برای بیمارانی که داروی زیاد مصرف کرده و به اصطلاح اوردوز کرده اند و دچار مسمومیت دارویی شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد.

  بهترین و مرغوب ترین نوع زغال فعال، از پوست نارگیل به دست می آید.

  زغال فعال ، باعث سفیدی دندان ها شده و در بسیاری از خمیرهای دندانی موجود می باشد، همچنین باعث تقویت سیستم گوارشی می شود.

  شیر نارگیل ،یکی از موادی است که تقریبا در آشپزخانه در همه غذاها مورد استفاده قرار می گیرد، در تولید بستنی زغالی کاربرد ویژه ای دارد، شیر نارگیل باعث بافت نرم و کش دار شدن بستنی شده و طعم شیرین طبیعی می دهد. همچنین باعث کاهش کلسترول بد شده و در کاهش وزن مؤثر است.

  پودر نارگیل نوعی هم مانند شکلات تلخ سرشار از آنتی اکسیدان می باشد، در حقیقت از شکلات تلخ اغلب به عنوان یک سوپر غذا یاد می شود که در پایین آمدن فشار خون و تسریع جریان خون به قلب کمک می کند.

  ارزش غذایی بستنی زغالی 

  زغال فعال هیچ کالری ای ندارد .

  یک فنجان بستنی زغالی حاوی 

  271 کالری، 33 گرم کربوهیدرات، 13 گرم چربی، 12 گرم پروتئین، 180 گرم سدیم و 7 گرم شکر می باشد.

  طرز تهیه بستنی زغالی :
  مواد لازم :

  2 فنجان شیر نارگیل پرچرب، 2 فنجان شیر نارگیل غلیظ شده، 2 قاشق غذاخوری نشاسته سیب زمینی ، 2 قاشق عسل، 2 قاشق وانیل مایع ،

  3-4 قاشق پودر زغال فعال شده ، 3 قاشق پودر نارگیل خام.

  دستور تهیه :

  ظرف فریزر را به مدت یک شبانه روز داخل فریزر منجمد کنید.

  یک قابلمه متوسط را روی حرارت ملایم قرار دهید، تمام مواد را داخل ظرف ریخته و خوب مخلوط کنید ، توجه کنید که نجوشد.

  مخلوط را داخل ظرفی ریخته و به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید.

  ظرفی که داخل فریزر بود را برداراید و مخلوط را داخل آن ریخته و با همزن تا بدست آمدن غلظت دلخواه، خوب هم بزنید.

  سپس داخل ظرفهایی ریخته و به مدت 1 ساعت داخل فریزر قرار دهید.

  به دلخواه بستنی ها را تزئین کرده و میل نمایید.

  © کپی رایت - شرکت صنعتی داداش برادر (شونیز)